[instagram-feed]

На шляху до 5 вершин 1.0 Шпиці

Важко пояснити, що нас штовхає до нових звершень, чому вибираємо складні маршрути, багато годин піднімаємося вгору заради такої короткої миті насолоди, перебування на вершині. Кажуть, що рівень задоволення залежить від того наскільки ціль була важкодоступна. Складно з цим не погодитися адже чим важчий шлях тим солодший присмак перемоги.

г. Шпиці 1863 м.

Кожна експедиція та зйомка починається з підготовки. Ми довго прокладаємо маршрут, збираємо команду, готуємо спорядження, враховуємо кожну деталь, яка може вплинути на результат. Але напевне найбільш хвилюючим є крайній день перед відправленням. Вже традиційно останнім рубужем перед дверима пригод для нас є Bukovel Camping. Перевіряємо дані по прогнозу погоди в горах і перед сном, як завжди прокручую в голові, а чи не забув я якусь важливу дрібницю про яку згадаю на висоті майже 2000 м. десь далеко від цивілізації.

Буковель 920 м.
Так виглядає мобільний офіс Ukraine Gravity, з таким комплектом можна влаштувати базу де завгодно.

Приходить ранок і всі тривоги залишаються позаду. Нова пригода і ми як перед чистим аркушем паперу. Люблю подорожувати Україною, ніколи не знаєш які сюрпризи на тебе чекають. Світанок додає сил, вдихаєш на повні груди чисте, морозне повітря і насолоджуєшся тишиною довкола.

Перший пункт призначення- г.Шпиці. Вирушаємо до Кемпу Білий Слон, що у Гаджині. Дорога туди обіцяє бути складною тому ланцюги для коліс не завадить взяти з собою.

г. Шпиці 1863 м.
с. Бистрець 820 м.
Їздити бездоріжжям завжди краще в компанії друзів.

Кожного разу відправляючись у віддалені куточки України дивуюся- наскільки є відірвані від цивілізації населі пункти. Переводжу телефон у режим польоту, зв’язок зловити тут без шансів. Піднімаємося все вище і вище, снігу стає все більше. Ласкаво просимо до гірського притулку під Шпицями!

Кемп Білий Слон, Гаджина 1100 м.

В перший же день Саша з Орестом вирішили розвідати обстановку і піти на скі-турі до Кізі Увлоги. Згодом ми вже сміялися і казали- нехай вибачать нас туристи які будуть йти по наших слідах, бо стежку замело і ми частенько втрачали шлях ходячи по колу. Так і не дійшовши до хребта ми вирішили повернутися назад. Наступного дня до нас приєдналися гіди команди Ture, серед них і Володимир Горон, з яким ми дуже потоваришували.

Компактний формат Fujifilm XT-30 підходив найкраще. Камера завжди була на грудях в сумочці, що забезпечувало мені легкий доступ. Майже всі фото робив на неї. Орест Ватаманюк- продюсер проекту 5 Вершин.
Володимир Горон- досвідчений гід команди TURE та маламут Білий.

Маршрут від Кемпу Білий Слон до г.Шпиці надзвичайно красивий. Погода сьогодні вже значно краща тому ймовірність того, що гострі шпилі гір відкриються для нас- дуже висока. Зараз досить актуальна тема, що зими уже не ті, снігу майже немає. Я вже і сам в це ледь не повірив поки не переконався в протилежному. Особливо коли вирішив зняти лижі і провалився по пояс в сніг, зробив один крок і провалився по груди.

Олександр Сталовєров- режисер та операто проекту 5 Вершин, роздає вказівки.

Зйомки в сніговому полоні проводити виявилося набагато складніше ніж ми думали. На морозі -22 акумулятори сідали один за одним, а в руки ставало настільки холодно, що кожна фотографія робилася із великим зусиллям навіть в рукавицях. Щоб зовсім не замерзнути ми швидко змінювали локації і не реально кайфували від кількості снігу, навіть маламути Руді та Білий не могля ніяк натішитися.

Маламути Руді та Білий спускаються вниз по нашим слідам.

Час підкріпитися і рухатися далі. По дорозі зустріли альпіністів, які зірвали невеличку лавину під Шпицями і попередили нас про небезпеку. Мороз тиснув все сильніше і сильніше тому довго не балакали. Ця вся атмосфера мені нагадувала якусь серйозну експедицію в Доломітах, не міг повірити, що це відбувається з нами і нарешті ми опинилися на місці де давно мріяли побувати.

Альпіністи зі Львова. Приємно зустрічати однодумців на своєму шляху.

Саша та Орест закріпилися під скалою разом з маламутами. Це була максимально безпечна точка для зйомки, а решту хлопців пішли далі вгору.
Ми зробили лише один спуск, а далі нас чекала дорога назад до гірського притулку. Сонце заховалося за засніжені вершини і останні промені відбивалися за горизонтом. Знову ми повернемося сюди вже в березні, але з більшим розмахом і обіцяємо, що буде ще цікавіше.

Масив Шпиць я уявляв десь разів у п’ять більшим, але всеодно був здивований наскільки вони красиві.
Ватаманюк Орест- продюсер проекту 5 Вершин.
Дуже важливо закривати вчасно вуглеводне вікно у горах. А якщо чесно, я просто люблю щось смачненьке поїсти. Олександр Сталовєров.

Ідея зйомок фільму 5 Вершин у нас виникла давно. Нашим дебютом у гірській зйомці взимку став фільм Mountain Isolation, і вже тоді ми зрозуміли, що хочемо повторити, але вже з більшим масштабом і показати вам дійсно унікальні локації в українських Карпатах і познайомити вас з людьми які комфортно почувають себе високо в горах.

Прокладати стежку першому робота не з легких.

У наступній статті ми поділимося з вами пригодами, які трапилися з нами на Мармаросах, далеко під румунським кордоном.
Шануйтеся та будьте обережні в горах!

Команда Ukraine Gravity!

Land Rover Ukraine, Fujifilm Ukraine, M-Rental, Vysota, Turbat, Idlo, Білий Слон, Red Bull Ukraine, Deuter Ukraine, Julbo Ukraine.

Я не збираюся перемагати гори – вони така ж частина світу, як і люди. Я перемагаю себе.
Ванда Руткевич