[instagram-feed]

Український Тіроль- найкращі маршрути мармаросів

Прочитавши цю статтю, ви навряд чи будете називати українські Карпати маленькими чи недостатньо цікавими і суворими. Ті масштаби з якими ми зіткнулися вразять навіть досвідчених мандрівників, головне бути готовими до зустрічі з пригодами і відповідально ставитися до гір.

47°55’48.347″N, 24°19’35.964″E Роман Семак. Першим відправляється найдосвідченіший райдер команди, по його проїзду оцінюють кондиції снігу на різних ділянках гори.

Гори приймають та відпускають тільки тих хто чітко знає за чим він сюди прийшов. З горами немає сенсу змагатися, бо з цієї нерівної дуелі важко вийти переможцем. Гори встановлюють свої правила і нам залишається тільки їх дотримуватися. Перше правило- перевіряємо прогноз погоди і прокидаємося задовго до світанку, бо нас чекає довгий шлях.

Оптимальною для беккантрі та фрірайду є команда від 5-ти чоловік. Оскільки для рятувальних робіт доводиться розраховувати в першу чергу на власні сили.
Прикордонний стовб 364

Спостерігати за створенням нового дня на вершині одне з найпрекрасніших занять. З Піп Івана Мармароського є декілька досить технічних варіантів спуску та підйому і наші райдери залюбки їх покажуть.

Досвідчені гіди та рятувальники Олексій Тригубяк та Богдан Фаштрига проходять скі-альп маршрут до вершини Піп Івана Мармароського.
Для особливо уважних читачів ми підготували нелегке завдання-знайдіть двох алпіністів на підступах до вершини. (підказка- у лівій частині)

Як ви вже зрозуміли для проходження таких маршрутів потрібні неабиякі здібності та професійне спорядження крім того хороша фізична підготовка. Шолом, льодовий інструмент, кішки, мотузка, карабіни і головне досвід у володінні цим всім арсеналом. Адже один невірний крок може коштувати дуже дорого.

Олексій Тригубяк організовує страхівку для оператора, який буде висіти з камерою.

Скі-альпінізм дуже енергозатратний вид спорту, тому давайте трішки перепочинемо і зробимо перерву. Ви напевне всі чули про сноу парки в межах гірськолижних курортів, але ми для вас підготували дещо цікаве і збудували декілька трамплінів у віддаленій точці українських Карпат, під румунським кордоном.

Олександр Старчевський- один з кращих фрі-стайл лижників України.
Всі на позиціях, 3-2-1 старт! Олександр Польовий (оператор) Ватаманюк Орест (продюсер проекту)

Час повертатися до гірського притулку Marmarosy Rescue Hut. Спускаючись донизу покажемо вам один з кращих спотів Мармаросів- «Секс на пляжі». На заході сонця тут особливо красиво, весь сніг стає помаранчевим. Знайомство з фрірайдом на Мармаросах варто починати саме з цього місця.

Ідеальний захід сонця за версією фотографа Максима Фесенка
Знімальна команда Ukraine Gravity (Олександр Польовий, Роман Островський та Орест Ватаманюк)
По схилу пересуваємося плавними великими дугами, щоб не провокувати сходження лавин і тільки по одному, не перевантажуючи схил.

Зібратися дружньою компанією біля вогнища це напевне найатмосферніша частина дня. Поділитися враженнями проведеного часу разом та скласти план на наступний день.

Справжня ватра біля Marmarosy Rescue Hut

Відновивши сили ми готові до нових пригод і залюбки поділимося з вами інформацією, як зібрати рюкзак для беккантрі та фрірайду, щоб не брати нічого зайвого і в той же час не забути нічого важливого.

Обідня перерва під час зйомок фільму «5 Вершин» від команди Ukraine Gravity

Нерідко така маленька дрібничка як ніж чи запальничка рятувала людям життя у горах. Також райдер не обходиться без лавинного комплекту (щуп, біпер, лопата) аптечка, запасні рукавиці, чай та запас харчування залежно від часу який ми плануємо провести в горах.

Віктор Кужим та Роман Семак оцінюють стан снігу на вершині Піп Івана Мармараського

Дуже важливо вибрати правильну лінію спуску, яка відповідатиме вашому рівню катання та безпеці відповідно до погодніх умов. Свобода з якою ми стикаємося на беккантрі, фрірайді дарує нам як неймовірне задоволення від катання так і покладає певний рівень відповідальності на себе та на всіх учасників команди.

Проходження базовго курсу лавинної безпеки є обов’язковою умовою, якщо хтось з учасників групи попаде в лавину не буде часу пояснювати, потрібно буде діяти.

Для того, щоб комфортно почувати себе в горах немає ніяких секретів, все максимально просто. Кожен елемент при його наявності чи відсутності може перетворити ваше катання на фрірайді у неймовірне задовелення або суцільне пекло. Хороша фізична форма- основа беккантрі це 70% підйому і 30% спуску, тому коли вийдеш на вершину треба мати дстатньо сил в резерві.

Зручне, легке та надійне спорядження- нажаль немає універсального пакету який би підійшов на 100% усім райдерам- це знання, які приходять з досвідом, методом спроб та помилок. Єдине і найважливіше, що ми хочемо донести усім новачкам які тільки знайомляться з культурою беккантрі та фрірайду- це з повагою та відповідальністю ставитися до гірських походів. Сприймайте все через призму безпеки, щоб бути готовим до найрізноманітнішого розвитку подій.

В гори ми приїжджаємо і потім повертаємося додому, але наші серця завжди будуть належати цим засніженим вершинам, гарячим заходам сонця, теплому багаттю та розмовам до пізньої ночі у колі найближчих друзів.

Залишилося ще дуже багато недосліджених та недооцінених місць в Українських Карпатах, тому ми з командою Ukraine Gravity не плануємо зупинятися і будемо вас продовжувати дивувати, ми живемо в найпрекраснішому місці на Землі!

Land Rover Ukraine, Fujifilm Ukraine, Garage Rental, М-Rental, Vysota Bike, Red Bull Ukraine, Їdlo, Krava Knives, Deuter Ukraine, Julbo Ukraine, Turbat, Fun Karpaty Travellers Company.