[instagram-feed]

На шляху до 5 Вершин 2.0 Мармароси

Ми завжди отримуємо від життя те, що насмілюємося попросити, тому давайте не боятися піднямати собі планку. Своєрідним новим рівнем для нас стала експедиція на Мармароси, ми так багато часу провели в дорозі, що нам здалося, що ми потрапили у найвіддаленіший куточок Карпат який можна було знайти.

Піп Іван Мармароський 1938 м.
Прикордоннй стовб 364

В попередній статті ми з вами побували на Шпицях, а зараз ми перенесемося до Румунського кордону де нас чекає Піп Іван Мармароський. Оскільки це прикордонна зона, то спершу отримуємо дозвіл на малий прикордонний рух у с. Ділове і телепортуємося у справжню снігову казку.

Рахів, траса HO9
р. Білий Потік

Доїзджаємо до пункту призначення, а далі довгий скітур маршрут до Marmarosy Rescue Hut та наших друзів з Fun Karpaty Travellers Company. Ми немовби перенеслися в дитинство в ті зими, про які мені розповідав ще мій дідусь. Снігу було справді багато і це не дивно, але щоб він так обліпив всі дерева навколо- це було дійсно щось унікальне.

Карпатський біосферний заповідник

Декілька раз перепаковуємо рюкзаки і залишаємо тільки найнеобхідніше, кожні 100 г. ваги на підйомі дають про себе знати як 1 кг. Дуже важливо правильно підібрати спорядження і не забути про теплий одяг. На вечір обіцяють похолоданння.

На Мармароси взимку я планував потрапити ще дуже давно, радий що моя маленька мрія здійснилася. Ватаманюк Орест- продюсер проекту 5 Вершин.

Перші кілометри ми долали досить швидко, особливо пологу ділянку. Далі стало трішки складніше, оскільки стрімко набирали висоту і схил ставав крутішим. Ми часто зупинялися на перекуси і дуже мало говорили між собою. Не знаю чому, але в таких місцях хочеться більше розібратися зі своїми думками в голові, або просто роздивлятися все навколо і взагалі ні про що не думати.

Ми довго йшли в лісі не піднімаючи голови, перестали перевіряти навігатор, щоб дізнатися скільки ще до хатини. Але світло мільйона зірок змусило нас затамувати подих і зупинитися на мить. Ласкаво просимо до Marmarosy Rescue Hut- гірської резиденції Fun Karpaty Travellers Company.

Доброго ранку друзі! Вчора ми змучені повлягалися спати, щоб із самого ранку показати вам найкращі місця для фрірайду на Мармаросах. Гори- це місця де дуже легко зустріти друзів та однодумців. Так сталося і тут.

За ніч добряче підсипало сніжку і продовжувало насипати. План на сьогодні зняти декілька шотів і вивчити місцевісць. Поклейка та зняття камусів займає тепер значно менше часу, за один дубль доводилося разів п’ять підніматися і знову спускатися.

Ми все ближче і ближче до своєї мети, приємно усвідомлювати, що те що довго візуалізував собі в голові починає ставати реальним. Саша Сталовєров режисер-оператор проекту 5 Вершин.

Однією з переваг локації Maramarosy Rescue Hut є те, що до спотів для катання досить близько, 1-1.5 год на скітурі всього. Але нам було мало і ми попри не найкращу видимість все таки виріши піти під Піп Іван Мармароський.

Зрештою ми не пошкодумали, це були одні з кращих спусків в сезоні. Ми добряче втомилися тому вирішили відновити сили ну і звичайно покататися ще.

Я бував на Мармаросах влітку, але зимою це зовсім інша історія. Олексій Марусик- фотограф Ukraine Gravity.

Гірський притулок- це не п’ятизірковий готель, але ті хто приходять сюди знають чого вони тут. В цих місцях цінується інша валюта: прийти на поміч другу, бути небайдужим та проявити характер. Тут завжди на поготові гарячий чай, та натоплена піч для тих хто змучений та підмерзлий повертається з довгої дороги в горах.

Ми залюбки залишилися б на довше, але ми їдемо і обіцяємо повернутися ще. Такі експедиції одні з небагатьох, коли історію не доводиться придумувати і розповідаєш все як є. Але ми навмисне трішки замовчуємо, щоб вам було цікавіше дивитися наш новий фільм «5 Вершин» який ми презентуємо в кінці цього сезону.

Land Rover Ukraine, Fujifilm Ukraine, M-Rental, Turbat, Idlo, Krava Knives Fun Karpaty Travellers Company, Red Bull Ukraine, Deuter Ukraine, Julbo Ukraine

Тобі не заважають ті гори попереду, на які ти повинен піднятися, тобі заважає камінчик в твоїх черевиках. Мухаммед Алі